Brinemo za biljni i životinjski svijet – eko hranilice za ptičice i sadnja začinskog bilja

Petak, 26. 12. 2014.

Djeca iz odgojne skupine Iskrice (djeca od 2. do 3. godine života) su odlučila pobrinuti se za ptičice i osigurati im hranu kroz zimu. Od roditelja su pribavili materijal za izradu eko hranilica i hranu za ptičice. Vrijednim ručicama izradili su 7 hranilica za ptice koje su rasporedila po cijelom vrtićkom dvorištu kako bi ptičice mogle preživjeti zimu.

Zajedno s odgojiteljicom učili su o životinjskom svijetu zimi i svojim postupcima razvijali empatiju i brigu prema životinjama. Nakon što su zbrinuli ptičice krenuli su na sadnju začinskog bilja koje su nesebično donirali roditelji. Mali istraživači  su bilje posadili u eko teglice te se o njemu vodi svakodnevna briga i uočavaju promjene.