Istraživanje eko vrta i voćnjaka

Petak, 19. 09. 2014.

Djeca starijih i predškolskih skupina (Žabice, Točkice, Slonići, Lavići i Ježići ) tijekom ljeta vrijedno su se pripremala za jesen i nadolazeću zimu spremajući plodove iz vrtićkog eko vrta i voćnjaka. Mališani su zajedno s odgojiteljima proveli niz eko aktivnosti i naučili mnogo o prirodnim pojavama te sazrijevanju voća i povrća.

Kako bi pripremili svoje prstiće za pisanje, crtanje i likovne aktivnosti koje ih čekaju u novoj pedagoškoj godini, okušali su se u branju mahuna, breskva i šljiva te tako vježbali svoju finu motoriku šake i prstića te motoriku velikih mišića kao što su ruke i noge.

Kada su se dobro razgibali krenuli su na istraživanje plodova koje su sakupili i učenju o važnosti zdrave prehrane. Istraživali su svim osjetilima te su zaključili da ima je najdraže osjetilo okus (nakon što su pojeli sakupljeno voće) i da s okusom uvijek žele istraživati eko vrt i voćnjak.