U susret proljeću

Nedjelja, 22. 03. 2015.

Kako nam je  proljeće zakoračilo na vrata, djeca iz dječjeg vrtića Bajka odlučila su posjetiti Dravsku park šumu kako bi istražila promjene u prirodi i na taj način obilježila Svjetski dan zaštite šuma. Uz pomoć odgojitelja mališani su saznali zašto su šume važne i što možemo učiniti kako bismo ih zaštitili.
Djecu su aktivno opažala promjene u prirodi te su uočila da se na granama drveća i grmova pojavljuju pupovi iz kojih će se razviti listovi, da su visibabe- prvi vjesnici proljeća procvjetale, te da proljeće polako, ali sigurno dolazi.
U edukativnoj kućici u šumi djeca su saznala koje životinje u šumi žive,koji su dijelovi stabala i čemu služe, zašto su nam šume važne te što se u šumi ne smije raditi.
Osim lijepih stvari djeca su locirala i divlja odlagališta smeća koja uvelike otežavaju život biljnom i životinjskom svijetu u šumi te odlučila pomoći putem akcije čišćenja koju će uz podršku roditelja i odgojitelja realizirati.