VITAMINSKA JESENSKA TRŽNICA

Petak, 28. 12. 2018.

Da se u dječjem vrtiću Bajka jede zdravo i pravo (voće i povrće) zna se odavno. Svaki događaj u Bajci, koristi se za promociju zdravog načina života pa se i u tom duhu već godinama, obilježava i dolazak jeseni.

Djeca i odgojitelji su uz pomoć roditelja, osmislili vitaminsku jesensku tržnicu koja je zablistala svakojakim jesenskim plodovima – jabuke, kruške, šljive, tikvice, grožđe, orasi, kukuruz, lješnjaci, paprike, krastavci samo su neki od mnogih plodova koje su djeca imala prilike okusiti u vlastitim kreacijama maštovitih jela.

Obilazeći tržnicu, djeca su degustirala, voćne i povrtne salate, raw (sirove) slastice od orašastih plodova, “mućkala” zelene i crvene smoothije, “(s)mazala” domaće džemove bez šećera te u vrtićkoj “tvornici kompota i sokova” popila najzdravije bobice na svijetu – aroniju. Promocija zdravih recepata među djecom i roditeljima potakla je nove ideje za buduće bolje izbore i prehrambene navike.